Joomla! Україна

Потрібен хостинг або домен? Обирай найкращий варіант для себе!
  • Версія Joomla! 5.2.2 від 26.11.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Як вибрати хостинг?

Питання вибору хостингу для Joomla стає все більш і більш актуальним, особливо коли Ваш сайт починає розвиватися, і приходить час, коли Ви маєте вже не сайт, а повноцінний портал. Тому хочеться написати ряд статей присвячених вибору хостингу для Joomla. Також ці статті будуть корисними не тільки користувачам, які створюють свої сайти на цій системі.

Що таке хостинг?

Хостинг (англ. hosting – в буквальному перекладі означає «надання гостинності») – це послуга надання дискового простору для розміщення інформації (тексти, медіа, архіви і т.д.), у вигляді сайту, який постійно знаходиться у мережі Internet. Хостинг, дисковий простір, надають інтернет-компанії – провайдери, дата центри і т.д.

Під послугою хостингу потрібно розуміти, як мінімум, можливість розміщення файлів на сервері. Як правило, у послугу хостингу вже входить забезпечення місця для поштової кореспонденції, бази даних, файлового архіву, DNS. Деякі хостинг компанії додаткові функції надають як окремі послуги – бази даних, електронна пошта, розміщення файлів (створення ftp), послуги керуванням записами домену та інше.

Які типи хостинга бувать?

Якщо Ви не знали, хостинг – це не щось міфічне в нетрях мережі. Хостинг – це як комп’ютер, який містить програмне забезпечення та дисковий простір. Тобто наш «хостинг» повинен десь фізично знаходитись і у певному місці.

Послуги хостинга розподіляються по наступним типам:

Віртуальний хостинг

Вам пропонується місце на диску, а також зовнішній трафік (зверніть увагу, що трафік може бути лімітований або без ліміту!). Середовище виконання веб-сервісів єдина для всіх користувачів.

Такий тип хостингу є дуже поширеним. Кількість користувачів на одному сервері може сягати 400-500. Також ми не зможемо відслідкувати чесність провайдера, адже кожен сервер розрахований на ту чи іншу кількість аккаунтів, лімітованих тарифними планами хостинг провайдера. Що це може означати для нас? Є так звані «час піки» - це коли в певні проміжки часу на сервері перебуває максимальна кількість користувачів, які відвідують сайти, розміщенні на нашому сервері, де ми тримаємо свій сайт. Відповідно, якщо сервер розрахований на 200 аккаунтів, а реально їх може бути більше, кожен користувач створює навантаження на програмне забезпечення, а це приводить до зниження швидкості обробки інформації сервером і як результат у «часи пік» наш сайт буде завантажуватись довго.

Звичайно, я не стверджую, що така ситуація у всіх хостинг провайдерів, тому перед тим, як вибирати Віртуальний хостинг придивіться до декількох провайдерів.

Віртульний виділений сервер (VPS або VDS)

У цьому типу хостингу Вам пропонується місце на диску, зовнішній трафік, частина загальної пам’яті, процесорний час сервера.

Для користувачів такий хостинг виглядає так само як і виділений сервер, але фізично на одному сервері розташовано декілька віртуальних серверів. Ця послуга призначена для проектів середньої завантаженості (портали, великі форуми і т.д. з великим наповненням та відвідуваністю). Для таких серверів необхідне тонке налаштування й такий тип хостингу може прекрасно підійти для початківців ресселерів.

Виділений сервер

Цей тип хостингу пропонує повністю цілий сервер із певним дисковим простором, пам'яттю, зовнішнім трафіком та процесорами. Виділений сервер працює тільки з одним сайтом, і використовується для «важких проектів», оскільки сайт повністю потребує всі ресурси сервера.

Відповідно підтримка виділеного сервера потребує спеціаліста в налаштуванні серверів. Такий тип хостингу є дорогим в обслуговуванні.

Як підтип, до виділеного сервера можна віднести коллокейшин.

Колокейшин – це той самий виділений сервер, але власником сервера являєтесь Ви. Тобто Ви просто орендуєте місце, трафік, електроенергію в хостинг провайдера або в дата центрі. Усю підтримку коллокейшин Ви берете на себе.

Замість висновку

Отже, якщо у нас сайт невеликий: сайт візитка, блог і т.д., - можна сміливо вибирати перший тип хостингу. Якщо наш проект переріс у щось більше ніж невеличкий сайт, то потрібно подумати про другий тип.

Але велику роль відіграє не тільки тип хостингу, але і його місцезнаходження, рівень підтримки, швидкість каналів, програмне забезпечення, та інше.

Обговорення на форумі: